38.15

92.77

8.86

6.05

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-19 o godzinie 13:00.

Pewne zwycięstwo piłkarek KPR z Samborem

W kończącym pierwszą rundę PGNiG Superligi piłkarek ręcznych pojedynku KPR Jelenia Góra pokonał Latochę Sambor Tczew 36:30 (18:12). Wygrana z najsłabszą drużyną ekstraklasy cieszy, jednak styl w jakim osiągnęły ją nasze zawodniczki już mniej. Jeleniogórzanki górowały nad swoimi rywalkami w każdym elemencie gry, zwłaszcza w defensywie, i powinny wygrać ten mecz zdecydowanie wyże. Niestety w końcówce nasza drużyna zagrała niemal na stojąco i stąd gościom udało się wywieźć z Jeleniej Góry całkiem przyzwoity wynik.

Samo spotkanie było mało emocjonującym widowiskiem. Przewaga w umiejętnościach jeleniogórzanek nad piłkarkami z Tczewa była na tyle duża że już po kilku minutach było wiadomo że to KPR wyjdzie zwycięsko z rywalizacji. W 13 minucie po golu rozgrywającej dobre zawody Joanny Załogi nasza drużyna wygrywała już 9:5 i kilku bramkowa przewaga jeleniogórzanek utrzymała się do końca pierwszej połowy. Do przerwy KPR prowadził 18:12. Druga odsłona dość długo toczyła się pod zdecydowane dyktando gospodyń. Goście popełniali wiele błędów, po których piłkarki KPR – u zdobywały łatwe gole z kontrataków. W 39 minucie było już 26:16, zaś w 48 min. po trafieniu Karoliny Konsur wygrywał nawet 31:20. Niestety w końcówce w grę gospodyń wkradł się zbytnie rozluźnienie i w 58 minucie na tablicy wyników widniał wynik 33:29. Trzy kolejne gole dla KPR uspokoiły jednak sytuację. W końcowych sekundach goście zdołali dorzucić do swojego dorobku jeszcze jednego gola i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 36:30.

KPR Jelenia Góra – Latocha Sambor Tczew 36:30 (18:12)
KPR: Szalek, Kozłowska, Załoga 8, Konsur 7, Dąbrowska 6, Kocela 5, Buklarewicz 5, Rykaczewska 4, Fursewicz 1, Muras.

2010-12-11 19:34