euro euro 1 EUR 4.3323
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.4345
funt szterling funt szterling 1 GBP 5.067

Wieczór koszykarskich emocji przy Sudeckiej!

Stojącym na dobrym poziomie i trzymającym w napięciu do ostatniej sekundy gry widowiskiem uraczyli jeleniogórskich kibiców koszykówki, który bardzo licznie przybyli do hali przy ul. Sudeckiej zawodnicy Sudetów Focus Mall Jelenia Góra i WKK Wrocław. W pojedynku III kolejki II ligi koszykówki nasz zespół pokonał po dogrywce drużynę ze stolicy Dolnego Śląska 85:83. Tym samym nasi koszykarze uczcili nadanie hali przy ul. Sudeckiej imienia Marian Koczwary oraz podpisanie umowy z nowym sponsorem klubu firmą Parkridge Retail Poland. W barwach drużyny z Wrocławia można było zobaczyć żywą legendę polskiej koszykówki, jednego z najwybitniejszych zawodników w tej dyscyplinie sportu w naszym kraju Adama Wójcika. W WKK zagrali także dwaj Wicemistrzowie Świata do lat 17 Piotr Niedźwiecki i Jakub Koelner. Najsłabszym ogniwem gości był młodziutki, bo zaledwie 16 – letni rozgrywający Jan Grzeliński. Nie udźwignął on ciężaru prowadzenia gry swojej drużyny, zaś błędy w decydujących momentach spotkania w znaczący sposób pomogły jeleniogórzanom wygrać.

Pojedynek od pierwszych minut był bardzo emocjonujący i wyrównany, zaś oba zespoły wielokrotnie zmieniały się na prowadzeniu. Po pierwszej kwarcie goście prowadzili 17:14, lecz w drugich dziesięciu minutach to jeleniogórzanie dzięki dobrej obronie przejęli inicjatywę i do przerwy to oni wygrywali 40:33. Po zmianie stron wrocławianie rzucili się do obrabiania strat. Wykorzystując serię strat gospodarzy w 24 minucie doprowadzili do wyrównania po 46. Potem długo na parkiecie trwała walka kosz za kosz. Po 30 minutach Sudety prowadziły 61:60, jednak kolejne minuty nie były dla naszych koszykarzy dobre. Kolejne straty Sudetów bezlitośnie wykorzystywane przez gości sprawiły że w 35 minucie WKK prowadził już 74:67. Taki obrót wydarzeń na parkiecie nie załamał jeleniogórzan, którzy nie tylko że odrobili straty, ale nawet wyszli na prowadzenie 76:74. W końcówce goście za sprawą Grzegorza Kaczmarka zdobyli jednak dwa punkty i do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna była dogrywka. W niej drużyny podobnie jak w całym meczu zmieniały się na prowadzeniu. Gdy na 25 sekund przed końcem dodatkowych pięciu minut gry wrocławianie po dwóch skutecznych akcjach podkoszowych A. Wójcika prowadziły 83:82 wydawało się że to oni mogą zgarnąć dwa punkty za wygraną. W tym momencie losy rywalizacji wziął w swoje ręce nowy nabytek Sudetów Tomasz Maryniewski (wychowanek Asseco Prokom). W indywidualnej akcji nie tylko trafił on do kosza, ale przy tym był faulowany przez A. Wójcika (dla którego był to piąty faul) i trafił także rzut dodatkowy. Debiutujący w hali przy ul. Sudeckiej nowy rozgrywający Sudetów tym samym ustalił wynik rywalizacji na 85:83 dla gospodarzy.

Sudety Focus Mall Jelenia Góra – WKK Wrocław 85:83 (14:17, 26:16, 21:27, 15:16, d. 9:7)
Sudety: R. Niesobski 20, Urbaniak 15, Ł. Niesobski 13, Minciel 11, Maryniewski 10, Czech 8, Samiec 5, Czekański 2, Klimek 1, Cierzniewski

2010-10-09 20:39