129.99

75.48

12.28

7.49

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-03 o godzinie 17:00.

Nieudana pogoń Sudetów w Skierniewicach

W II kolejce rozgrywek II ligi koszykarzy zawodnicy Sudetów Jelenia Góra ulegli na wyjeździe MKS Skierniewice 67:70. Duży wpływ na końcowe rozstrzygnięcie miał fakt iż jeleniogórzanie przystąpili do gry po wielogodzinnej podróży (wyjechali na mecz o godzinie 5.00). Słabo też wypadli dwaj czołowi gracze naszej drużyny Krzysztof Samiec i Jakub Czech, którzy w sumie zdobyli zaledwie dwa punkty. W pierwszej połowie spotkania nasza drużyna zdecydowanie oddała inicjatywę gospodarzom. Jeleniogórzanie przegrywali walkę pod tablicami popełniając przy tym sporą liczbę błędów w obronie. W konsekwencji tej nie najlepszej gry naszego zespołu do przerwy przegrywał on różnicą 15 punktów. Po zmianie stron przewaga gospodarzy wynosiła już nawet 18 oczek lecz od tego momentu to Sudety jakby się przebudziły. Podopieczni trenera ruszyli do odrabiania start i dzięki doskonałej grze w ostatniej kwarcie zniwelowali straty do zaledwie jednego punktu 68:67. Niestety w końcówce naszej drużynie zabrakło koncentracji w obronie i po skutecznej akcji podkoszowej MKS odskoczył na trzy oczka. W kolejnej akcji faulowany był Artur Czekański. Po spudłowanym pierwszym rzucie wolnym, drugi celowo rzucił o tablice lecz jego koledzy nie zdołali w zamieszaniu podkoszowym już zdobyć punktów i mecz zakończył się wygraną gospodarzy.

Dodajmy że w naszym zespole zadebiutował były gracz Asseco II Prokomu Gdynia, rozgrywający Tomasz Maryniewski.

MKS Skierniewice – Sudety Jelenia Góra 70:67 (18:14, 24:13, 16:17, 12:23)
Sudety: Ł. Niesobski 17, R. Niesobski 14, Czekański 13, Minciel 8, Urabaniak 6, Maryniewski 5, Klimek 2, Samiec 2, Czech.

2010-10-03 20:30