68.52

12.61

12.04

9.94

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-04 o godzinie 06:00.

Udany turniej w Przemkowie minikoszykarek Karkonoszy

W dniach 24 - 25 września w Przemkowie odbył się IV Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Burmistrza Przemkowa. W turnieju tym oprócz gospodyń KS Kosz Przemków wystąpiły także zespoły UKS Basket Polkowice, WULKS Wschowa, AZS PWSZ Gorzów Wlkp., MKS MOS Wrocław oraz MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra. Zespół z Jeleniej Góry znakomicie zaprezentował się w tym turnieju zajmując drugą lokatę.
Jeleniogórzanki zaczęły zawody od mocnego uderzenia w meczu z WULKS Wschowa. Dziewczęta dały popis koszykówki ogrywając rówieśniczki aż 58 do 8. Zespół ze Wschowy tylko w pierwszej kwarcie zakończonej wynikiem 6:2 dorównywały spiętym i stremowanym jeleniogórzankom. Kolejne kwarty to już zdecydowana dominacja naszych dziewcząt, które dominowały w każdym elemencie gry. W drugim meczu nasze dziewczyny pokazały wielką wolę walki, a także bardzo duże umiejętności, jednak to nie wystarczyło do pokonania faworyzowanych zawodniczek z AZS PWSZ Gorzów i ostatecznie przegraliśmy w samej końcówce 32 do 38. W spotkaniu tym widać było chęć zwycięstwa u obu drużyn, przez cały mecz wynik oscylował wokół remisu. Jeszcze na minutę przed końcem był remis po 30, ale kilka prostych błędów w obronie pozwoliły rywalkom na odskoczenie i wygranie meczu. Spotkanie to zostało okrzyknięte meczem turnieju. W trzecim tego dnia rozgrywanym meczu nasz zespół wygrał z UKS Basket Polkowice 41 - 7. Widać było zmęczenie u dziewcząt po meczu z Gorzowem. Mieliśmy bardzo krótka przerwę i musieliśmy się szybko zregenerować. Udało się, zespół z Polkowic nie był w stanie zatrzymać dobrze broniące i świetnie grającej z kontry drużyny jeleniogórskiej.

Drugi dzień zmagań to popis gry obronnej i szybkich kontrataków w obu spotkaniach. Najpierw na naszej drodze stanął MKS MOS Wrocław, jednak tego dnia chyba żadna drużyna by nas nie pokonała. Grając naprawdę fajną i widowiskową czasami koszykówkę pokonaliśmy Wrocławianki aż 49 - 6. Mając w perspektywie bardzo ważny ostatni mecz w ostatniej kwarcie na parkiecie pojawiły się zawodniczki rezerwowe, które bardzo ładnie zagrały w obronie, jednak nie bardzo wiedziały jak sobie poradzić w ataku, stąd tak niski wynik czwartej kwarty. Jedyne a zarazem swoje pierwsze punkty zdobyła 10 letnia najmłodsza w zespole na tym turnieju Klaudia Ciszewska. Ostatni mecz to ciężka walka o drugie miejsce z gospodyniami turnieju KSKosz Przemków. Bardzo dobra obrona i szybkie kontry okazały się zabójcze dla rywalek i po zaciętej walce to my cieszyliśmy się z wygranej. Przeciwniczki dzięki naszej dobrej obronie oddawały rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Dobra praca pod tablicami Natalii Kobus i Julii Polowczyk pozwalały zebrać piłki, świetne podania Celiny Kwietoń otwierały drogę do kosza szybkim Angelice Kryszpin, a przede wszystkim Karolinie Stefańczyk, a poza tym zaangażowanie i chęć wygranej wszystkich zawodniczek pozwoliły odnieść ważne zwycięstwo i bardzo duży sukces w mocno obsadzonym turnieju.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Karolina Prasał z Przemkowa. Do pierwszej piątki turnieju wybrano dwie nasze zawodniczki Karolinę Stefańczyk i Julię Polowczyk. Najlepszą zawodniczką Karkonoszy zespołu została Celina Kwietoń. - Turniej według mnie bardzo dobry i potrzebny, pokazał, że idziemy w dobrym kierunku, a praca i trud wkładany przez dziewczyny nie idzie na marne – mówi trener minikoszykarek Karkonoszy Marcin Markowicz. Chciałbym jednak zaznaczyć, że w domu pozostały dziewczęta z rocznika 1998, które także trenują z tą drużyną, a więc wartość tej drużyny może być jeszcze większa.

MKS MOS Karkonosze - WULKS Wschowa 58 - 8 (6-2, 24 - 0, 18 - 0, 14 - 6)
Punkty: Kobus Natalia 4, Polowczyk Julia 22, Kryszpin Angelika 4, Jabłońska Róża 0, Kamyszek Ela 6, Wójcik Klaudia 0, Stefańczyk Karolina 12, Ciszewska Klaudia 0, Kwietoń Celina 8, Płoskonka Wiktoria 0

MKS MOS Karkonosze - AZS PWSZ Gorzów 32 - 38 (6 - 9, 6 - 3, 8 - 12, 12 - 14)

MKS MOS Karkonosze - UKS Basket Polkowice 41 - 7 (8 - 6, 12 - 0, 13 - 0, 8 - 1)

MKS MOS Karkonosze - MKS MOS Wrocław 49 - 6 (7 - 2, 20 - 2, 20 - 2, 2 - 0)
Punkty: Kobus Natalia 8, Polowczyk Julia 4, Kryszpin Angelika 3,Jabłońska Róża 0, Kamyszek Ela 4, Wójcik Klaudia 0, Stefańczyk Karolina 12, Ciszewska Klaudia 2, Kwietoń Celina 16, Płoskonka Wiktoria 0

MKS MOS Karkonosze - KS Kosz Przemków 33 - 23 (4 - 6, 9 - 3, 6 - 5, 14 - 9)