172.37

107.67

12.29

6.64

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-03 o godzinie 12:00.

Sudety drugie w turnieju Września Jeleniogórskiego

Na drugim miejscu zakończyli rywalizację w turnieju Września Jeleniogórskiego koszykarze Sudetów Jelenia Góra. Nasz zespół w trakcie zmagań zanotował dwa zwycięstwa i jedna porażkę. W ostatnim swoim spotkaniu pokonali łatwo III ligowy Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 61:51. Spotkanie jeleniogórzan z Górnikiem NM stało na kiepskim poziomie i mocno znudziło jeleniogórskich kibiców. Oba zespołu popełniły dużą ilość prostych błędów i prezentowały marną skuteczność. O wygranej jeleniogórzan zdecydowały ich większe umiejętności od prezentujących momentami „podwórkowy” poziom wałbrzyszan oraz lepsza defensywa. Do przerwy nasza drużyna prowadziła już 35:21 i w trzeciej kwarcie przewagę tą powiększyła nawet do 17 oczek. W ostatniej odsłonie Sudety zagrały w mocno rezerwowym składzie i w tej fazie meczu to goście nadawali ton zmaganiom, wygrywając tą odsłonę 15:8. Triumfatorem zawodów z kompletem trzech wygranych została Nysa Kłodzko, trzeci był Śląsk, zaś ostatnie miejsce przypadło Górnikowi NM.

Królem strzelców turnieju został z 42 punktami gracz Sudetów Jakub Czech, a najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie uznano Łukasza Niesobskiego.

Sudety Jelenia Góra – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 61:51 (14:12, 21:9, 18:15, 8:15)
Sudety: Magdziarz 9, Klimek 9, Ł. Niesobski 8, Samiec 7, R. Niesobski 5, Gładki 5, Kozak 5, Czech 4, Kiełbasa 3, Czekański 2, Hajbowicz 2, Minciel 2, Cierzniewski.