153.18

70.53

8.82

5.37

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-06 o godzinie 16:00.

KPR przegrywa po zażartej walce

Porażką zakończył się pierwszy pojedynek ligowy w nowym sezonie piłkarek ręcznych KPR Jelenia Góra. Nasza drużyna po emocjonującym pojedynku uległa Piotrcovii Piotrków Trybunalski 29:32 (16:18).

Spotkanie KPR z Piotrkovią trzymało w napięciu do ostatnich sekund gry. Piłkarki KPR, które nie były faworytkami sobotniej konfrontacji dzielnie stawiły czoło drużynie z Piotrkowa. W odniesieniu wygranej naszej drużynie przeszkodziła zbyt duża liczba prostych błędów m.in. niecelnych długich podań. W ekipie gości pierwszoplanowe role odgrywały byłe zawodniczki Jelfy Jelenia Góra. Agata Wypych z 10 golami była najskuteczniejszą piłkarką meczu, zaś Inna Krzysztoszek (dawniej Silantiewa), w końcówce gdy ważyły się losy spotkania wzięła na siebie ciężar zdobywania goli, prezentując znakomitą skuteczność.

Jeleniogórzanki wyszły na parkiet jakby stremowane pierwszym występem w sezonie przed własną widownią i w 9 minucie przegrywały już 3:11. W tym okresie nasza obrona była dziurawa jak ser szwajcarski, zaś w ataku jeleniogórzanki seriami popełniały proste błędy. Gdy w 14 min KPR przegrywał 6:13 wydawało się że mecz zakończy się pogromem gospodyń. Na szczęście od tego momentu w naszą drużynę wstąpił jakby nowy duch, zaś goście sprawiali wrażenie zupełnie zagubionych w ofensywie. Jeleniogórzanki wykorzystując niemoc w ataku Piotrcovii w szybkim tempie ruszyły do odrabiania strat i po golach rzuconych głównie pod kontratakach w 28 minucie doprowadziły do wyrównania po 16. W ostatnich dwóch minutach przed przerwą goście jakby się przebudzili i do przerwy prowadzili 18:16. Pierwsze minuty po zmianie stron były wyrównane. Z czasem jednak ekipa przyjezdna wykorzystując pomyłki w ataku jeleniogórzanek, które kilka razy nie potrafiły dokładnie podać sobie piłki przejęła inicjatywę na parkiecie hali przy ul. Złotniczej. W 43 minucie goście prowadzili już 26:22 i mimo ambitnej gry nasza drużyna nie była już w stanie odwrócić losów rywalizacji. Jeleniogórzankom kilka razy udało się zbliżyć do rywalek na dwie bramki. Na więcej nie pozwoliły brak zimnej krwi jeleniogórzanek w końcówce oraz znakomita dyspozycja strzelecka Inny Krzysztoszek.

KPR Jelenia Góra – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 29:32 (16:18)
KPR: Kozłowska, Szalek, Buklarewicz 8, Dąbrowska 6, Załoga 4, Kocela 4, Fursewicz 4, Konsur 3, Muras, Bułak, Kubicka.

2010-09-11 18:29