131.11

76.10

8.60

5.33

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-06 o godzinie 19:00.

KPR wygrywa turniej na Złotniczej

Piłkarki ręczne KPR Jelenia Góra, które już za tydzień rozpoczną zmagania w nowym sezonie w ekstraklasie zwyciężyły w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej, który odbył się w hali przy ul. Złotniczej. Podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak wygraną w zawodach zapewniły sobie wysoko pokonując Spartę Oborniki Wielkopolskie 47:27. Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando naszej drużyny, która z minuty na minutę powiększała swoją przewagę. Już do przerwy dysponujące dużo dłuższą ławką rezerwowych gospodynie wygrywały 26:15. Po zmianie stron nadal trwał festiwal strzelecki piłkarek KPR, które łatwo radziły sobie z dziurawą obroną pierwszoligowca rzucając mu aż 47 goli.

W spotkaniu, które kończyło zawody MKS Finepharm uległ po wyrównanej walce grającej w czeskiej ekstraklasie drużynie Házená Jindřichův Hradec. W pierwszej połowie mecz toczył się przy przewadze jeleniogórzanek, które dzięki dobrej defensywie i skutecznych interwencjach Aleksandry Baranowskiej prowadziły po 30 minutach 15:10. W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie. Czeszki dysponujące dobrymi warunkami fizycznymi poprawiły grę w obronie i rozpoczęły odrabianie strat. W 47 minucie ekipa z Hradca doprowadziła do wyrównania po 21, by w 55 minucie prowadzić nawet 26:23. Mimo ambitnej pogoni jeleniogórzanki nie zdołały już odrobić start i uległy swoim przeciwniczkom 26:27.

KPR Jelenia Góra – Sparta Oborniki Wlkp. 47:27 (26:15)
KPR: Kozłowska, Szalek, Krajewska, Buklarewicz 9, Załoga 7, Dąbrowska 7, Muras 6, Rykaczewska 6, Kocela 4, Fursewicz 3, Konsur 2, Marceluk 2, Bułak 1, Kubicka

MKS Finepharm Jelenia Góra - Házená Jindřichův Hradec 26:27 (15:10)
Finepharm: Baranowska, Demiańczuk, Pałysa, Bieńko 6, Konarzewska 5, Kasprzak 4, Stochaj 4, Pawliszak 3, Latuszek 2, Bielecka 2.

2010-08-29 18:20