161.32

48.31

15.91

12.20

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-06 o godzinie 23:00.

KPR lepszy od Finepharmu w turniejowym pojedynku

Zdecydowanym zwycięstwem KPR nad Finepharmem zakończyły się jeleniogórskie derby piłkarek ręcznych rozgrywane w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej odbywającego sie w hali przy ul. Złotniczej. Mecz od początku toczył sie pod dyktando drużyny prowadzonej prze Małgorzatę Jędrzejczak. KPR górował w każdym elemencie gry i po 15 minutach zmagań prowadził już 10:2. W 24 minucie po golu Marty Dąbrowskiej Finepharm tracił do KPR już 9 goli przegrywając 7:16, zaś do przerwy drużyna z ekstraligi prowadziła z pierwszoligowcem 17:10. Po zmianie stron na parkiecie nadal zdecydowanie przeważał KPR. W 38 minucie po trafieniu Karoliny Konsur było już 23:13 i dziesięciobramkowe prowadzenie wyżej notowanego KPR utrzymało się do końcowej syreny. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną tego zespołu 30:20. Dodajmy że w ostatnich minutach gry groźnie wyglądającej kontuzji doznała zawodniczka KPR Martyna Popielarz.

Dużo więcej emocji było w pierwszym sobotnim turniejowym pojedynku w którym KPR zmierzył się z czeskim, ekstraklasowym zespołem Házená Jindřichův Hradec 30:30 (15:14). Spotkanie to zakończyło się remisem po 30, zaś Czeszki gola na wagę jednego punktu zdobyły z rzutu karnego, w ostatnich sekundach gry. Wcześniej mecz też był bardzo zacięty. W pierwszej połowie jeleniogórzanki momentami prowadziły różnicą trzech – czterech goli jednak w ostatnich minutach przed przerwą dysponujące doskonałymi warunkami fizycznymi zawodniczki z Hradca zniwelowały straty do jednego trafienia 14:15. Po zmianie stron mecz cały czas toczył się na styku, zaś żadnej z drużyn nie udało się wywalczyć przewagi większej niż dwa gole. W końcówce po golu Agnieszki Koceli to jeleniogórzanki prowadziły 30:29 lecz nie zdołały dowieźć korzystnego wyniku do końca gry.

KPR Jelenia Góra - Házená Jindřichův Hradec 30:30 (15:14)
KPR: Szalek, Kozłowska, Krajewska, Dąbrowska 9, Buklarewicz 7, Kocela 5, Załoga 3, Konsur 3, Fursewicz 3, Bułak, Załoga.

KPR Jelenia Góra – MKS Finepharm Jelenia Góra 30:20 (17:10)
KPR: Kozłowska, Szalek, Krajewska, Kocela 8, Buklarewicz 6, Załoga 5, Dąbrowska 4, Konsur 2, Muras 2, Kubicka 1, Popielarz 1, Marceluk 1, Bułak, Rykaczewska
Finepharm: Demiańczuk, Baranowska, Pałysa, Bieńko 4, Kasprzak 3, Pawliszak 3, Latuszek 3, Bielecka 2, Konarzewska 2, Ślusarczyk 2, Stochaj 1.

2010-08-28 18:38