89.67

84.77

17.14

13.50

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-07 o godzinie 11:00.

Remis na wagę baraży piłkarek KPR

Podziałem punktów zakończyły się dolnośląskie derby w ekstraklasie szczypiornistek w którym KPR Jelenia Góra podejmował AZS AWF Wrocław. Po zaciętym meczu walki w rywalizacji pomiędzy tymi zespołami padł remis po 34. Wynik ten oznacza że ekipa ze stolicy Dolnego Śląska jest juz pewna ligowego utrzymania bez konieczności rozgrywania baraży, zaś jeleniogórzanki dzięki temu że SPR Olkusz urwał punkt KSS Kielce, remisując w jego hali po 24 są juz pewne gry w barażach.
Nasza drużyna przystąpiła do rywalizacji a AZS AWF osłabiona brakiem pauzującej za czerwoną kartkę Małgorzaty Buklarewicz. Wydarzeniem spotkania był bezsprzecznie powrót do gry po przerwie macierzyńskiej Anny Fursewicz. Pierwsza połowa spotkania poza kilkoma pierwszymi, wyrównanymi minutami przebiegała przy przewadze gości. Wrocławianki wykorzystując słabszą skuteczność jeleniogórzanek oraz błędy w defensywie prowadziły różnicą nawet czterech goli. W 28 minucie AZS AWF wygrywał 19:15, jednak dobra końcówka pierwszej połowy w wykonaniu jeleniogórzanek sprawiła że po dwóch golach Sabiny Kobzar i jednym Joanny Załogi po 30 minutach przegrywały one tylko 18:19. Druga polowa początkowo była bardzo zacięta i toczyła się w rytmie gol za gol. W 41 minucie na tablicy wyników widniał remis po 25, jednak w kolejnych minutach nasza drużyna dzięki skutecznej grze z kontry wypracowała sobie kilku bramkową przewagę. Gdy w 52 minucie po golu Marty Dąbrowskiej KPR wygrywał 32:29 wydawało się że pierwsze zwycięstwo jeleniogórzanek w czwartej w tym sezonie konfrontacji z wrocławiankami stanie się faktem. Niestety w końcówce naszej drużynie wyraźnie zabrakło zimnej krwi. Gospodynie zostały nieco zaskoczone twardą obroną gości. Jeleniogórzanki zamiast spokojnie rozgrywać piłkę i oddawać rzuty z przygotowanych pozycji chaotycznie atakowały, oddając niecelne rzuty. Była to woda na młyn wrocławianek, które w 56 minucie doprowadziły do wyrównania po 33. Za moment KPR wyprowadziła na prowadzenie Monika Odrowska, zaś karnego wykonywanego przez Dagmarę Szymczakowską obroniła Martyna Kozłowska. Niestety nie wystarczyło to odniesienia wygranej gdyż w przeciągu nieco ponad minuty dwie jeleniogórzanki Sabina Kobzar i Monika Odrowska powędrowały na ławkę kar i grające w podwójnej przewadze zawodniczki gości za sprawą Aleksandry Wynnyk doprowadziły do remisu do 34. Piłkarki KPR miały jeszcze około pół minuty na przeprowadzenie akcji dającej im zwycięską bramkę, jednak nie potrafiły sforsować umiejętnej obrony wrocławianek i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

KPR Jelenia Góra – AZS AWF Wrocław 34:34 (18:19)
KPR: Kozłowska, Szalek, Załoga 7, Kobzar 6, Kocela 6, Odrowska 6, Dąbrowska 5, Stanisławiszyn 2, Rykaczewska 1, Fursewicz 1.

2010-05-01 19:32