395.30

80.63

23.20

19.05

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-07 o godzinie 12:00.

11.41°C 1020 hPa 94%

- Do-kał-s lomnica:
Wyniki i tabele po 16. kolejce B klasy
czas 2024.05.07 20:02

- Batman:
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszko...

Święto szczypiorniaka w nowej hali w Karpaczu

Piątek w nowo wybudowanej hali sportowej w Karpaczu upływał po znakiem żeńskiego szczypiorniaka. Podczas imprezy, która jest początkiem współpracy pomiędzy miastem Karpacz a Klubem Piłki Ręcznej Jelenia Góra od wczesnym godzin popołudniowych aż do wieczora rywalizowały zespoły szczypiornistek z różnych grup wiekowych. W miniturnieju KPR II pokonał juniorki Zagłębia Lubin 26:15 (16:6) i Kus Kus Kamienna Góra 19:15 W meczach przyjaźni młodziczki Koweg Gorlitz wygrały z KPR MOS 23:22, zaś w meczu dzieci Niemki triumfowały 23:13. Kulminacją imprezy był mecz pokazowy w którym Gwiazdy Vitaralu zmierzyły się z KPR Jelenia Góra. Na parkiecie można było zobaczyć ponownie Małgorzatę Jędrzejczak, Dilę Samadową, Martę Oreszczuk, Marzenę Sadurę oraz powracającą do gry po przerwie macierzyńskiej Annę Fursewicz. Drużyna gwiazd długo dzielnie stawiała czoło młodym piłkarkom z obecnej kadry KPR. Najlepszą zawodniczką meczu była bezsprzecznie Marta Oreszczuk zdobywająca kolejne bramki efektownymi akcjami ze skrzydła. Dopiero w końcówce, gdy gwiazdy nieco opadły z sił młodość wzięła górę i mecz zakończył się wygraną KPR 25:21 (12:13). Dodajmy że w barwach gwiazd jako bramkarz kilka minut zagrał burmistrz Karpacza Bogdan Malinowski. W przeszłości był on zawodnikiem AZS AWF Kraków.

KPR II Jelenia Góra – Zagłębie Lubin (juniorki) 26:15 (16:6)
KPR II: Krajewska 1, Świdzińska 7, Rykaczewska 6, Magdalena Łoniewska 4, Muras 4, Konsur 3, Marceluk 2, Kubicka.

KPR II Jelenia Góra – Kus Kus Kamienna Góra 19:15 (13:9)
KPR II: Kuc, Bułak 7, Romanow 3, Wasiucionek 3, Rejfur 3, Nienadyszczuk 2, Marta Łoniewska 1, Mrozik 1, Magdalena Łoniewska.

KPR Jelenia Góra – Gwiazdy Vitaralu 25:21 (12:13)
KPR: Szalek, Kozłowska 1, Odrowska 7, Buklarewicz 7, Dąbrowska 4, Kobzar 3, Kocela 2, Stanisławiszyn.
Gwiazdy Vitaralu: Sadura, Malinowski, Oreszczuk 8, Fursewicz 5, Popielarz 3, Jędrzejczak 2, Załoga 2, Marceluk 1, Samadowa.

2010-04-30 22:25