131.11

76.10

8.60

5.33

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-06 o godzinie 19:00.

Ważne zwycięstwo KPR-u

Niezwykle cenne zwycięstwo odniosły w XX kolejce rozgrywek walczące o ligowy byt piłkarki ręczne Klubu Piłki Ręcznej Jelenia Góra. Nasza drużyna wygrała u siebie, po wyrównanym spotkaniu z wyżej notowanym Ruchem Chorzów 32:29 (15:16). Początek meczu znakomicie ułożył się dla naszej drużyny. Jeleniogórzanki wykorzystując serię błędów gości w ataku oraz ich wolne powroty do obrony, po serii kontrataków w 8 minucie wygrywały już 7:2. Od tego momentu jednak goście zdecydowanie poprawili swoja grę, zaś piłkarki KPR zaczęły tracić łatwe piłki i w 14 minucie było już po 7. Potem aż do przerwy gra była bardzo wyrównana, z lekkim wskazaniem na chorzowianki. One to do przerwy wygrywały 16:15. Pierwszy kwadrans po zmianie stron to nadal okres walki gol za gol. Potem ekipa gości odskoczyła na trzy gole i w 46 minucie było 22:25. Taki obrót wydarzeń na parkiecie nie załamał jednak naszego zespołu. Jeleniogórzanki dzięki szczelnej defensywie nie tylko odrobiły dystans dzielący je od Ruchu, ale po serii czterech kolejnych goli w 52 minucie wyszły na prowadzenie 26:25. Mimo że w 55 minucie po trzecim dwuminutowym wykluczeniu parkiet musiała opuścić Małgorzata Buklarewicz gospodynie nie dały już sobie wydrzeć wygranej. Wprawdzie na dwie minuty przed końcem KPR prowadził tylko 30:29, jednak w końcówce gole pieczętujące wygraną gospodyń rzuciły Anna Stanisławiszyn i Marta Dąbrowska z rzutu karnego.

KPR Jelenia Góra – Ruch Chorzów 32:29 (15:16)
KPR: Kozłowska, Szalek, Kobzar 10, Odrowska 6, Dąbrowska 6, Załoga 4, Kocela 3, Buklarewicz 2, Stanisławiszyn 1, Rykaczewska

2010-02-20 19:27