128.14

70.75

9.06

5.78

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-06 o godzinie 17:00.

Juniorki Finepharmu nadal z szansami na finał MP

Juniorki Finepharmu Jelenia Góra nadal zachowują szanse na awans do finału Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Nasza drużyna w drugim pojedynku półfinału rozgrywanego w hali przy ul. Złotniczej pokonały Gościbię Sułkowice 34:25. Jako że w drugim pojedynku Ruch Chorzów pokonał 31:29 MTS Kwidzyn chorzowianki zapewniły już sobie awans do finału MP, a o tym kto oprócz nich zagra w gronie ośmiu najlepszych drużyn w Polsce zdecyduje jutrzejsze spotkanie Finepharmu z MTS, które rozpocznie się o godzinie 12.00.

Pojedynek Finepharmu z Gościbią przez większą część pierwszej polowy przypominał piątkowy, przegrany mecz z Ruchem. Nasza drużyna nieco lepiej prezentowała się w obronie w ataku natomiast jeleniogórzanki nadal zawodziły bojąc się podejmować ryzyka rzutu i popełniając wiele błędów. W 13 minucie wprawdzie Finepharm prowadził 7:4 jednak kolejne trzy minuty jeleniogórzanki przegrały 0:4 i w 17 minucie to goście prowadzili 8:7. Dopiero w końcówce pierwszej odsłony nasz zespół jakby się odblokował. Podopieczne trenera Mirosława Urama jakby uwierzyły we własne umiejętności i po 30 minutach wygrywały 15:11. W drugiej połowie na parkiecie dzieliły i rządziły jeleniogórzanki. Z bardzo dobrej strony pokazała się Krystyna Konarzewska oraz w końcówce Dagmara Sawicka. W 44 minucie gospodynie turnieju wygrywały już 22:16, zaś w kolejnych minutach utrzymywała się stała 7 – 9 bramkowa ich przewaga. Ostatecznie mecz zakończył się ich zdecydowaną wygraną 34:25.

MKS Finepharm Jelenia Góra – Gościbia Sułkowice 34:25 (15:11)
Finepharm: Pałysa, Konarzewska 9, Pawliszak 8, Bieńko 6, Sawicka 6, Bielecka 3, Murczak 1, Latuszek 1, Demuth.

2010-02-20 14:32