472.12

6.00

21.65

18.41

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Warto¶ci zosta³y odczytane dnia 2024-09-30 o godzinie 01:00.

Sudety nie mia³y nic do powiedzenia

Pierwszej pora¿ki w debiutanckim IV-ligowym sezonie dozna³y Sudety Giebu³tów. Beniaminek na w³asnym boisku zosta³ ograny przez AKS Strzegom 4-0. Bohaterem w zespole go¶ci by³ Dominik Radziemski, autor hat-tricka.
Strzegomianie szybko zademonstrowali miejscowym kibicom skuteczny futbol, bo ju¿ w 9-ej minucie Kamil Sadowski ogra³ Patryka Szczêsnego i Jakuba Gilewskiego, by zakoñczyæ akcjê celnym strza³em w d³ugi róg. Wynik 0-1 utrzyma³ siê do przerwy. Tu¿ po zmianie stron AKS podwy¿szy³ prowadzenie. Wrzut z autu w pole karne gospodarzy, a tam niefortunnie pi³kê rêk± zagrywa J. Gilewski. Rzut karny z zimn± krwi± wykorzystuje Radziemski. Ten sam zawodnik kilka minut pó¼niej otrzyma³ pi³kê piêæ metrów przed bramk± Sudetów i bez problemu pokona³ Mateusza Gilewskiego. W samej koñcówce faul J. Gilewskiego poskutkowa³ kolejn± jedenastk± dla go¶ci i Radziemski ustali³ koñcowy rezultat na 0-4.
- Zdecydowanie to nie by³ nasz dzieñ. AKS zagra³ po profesorsku i udowodni³, ¿e bêdzie mocno liczy³ siê w ligowej czo³ówce. My natomiast zagrali¶my niefrasobliwie w obronie i nieskutecznie w ataku, gdzie nie potrafili¶my wykorzystaæ nielicznych stworzonych sobie sytuacji. Szkoda, ¿e nie potrafili¶my daæ rado¶ci licznie przyby³ym naszym fanom, których w tym miejscu chcia³bym przeprosiæ za nasz wystêp - powiedzia³ po spotkaniu Mateusz Tyszkowski, trener Sudetów.

SUDETY GIEBU£TÓW - AKS STRZEGOM 0-4 (0-1)

Bramki: 0-1 Sadowski 9', 0-2 Radziemski 47', 0-3 Radziemski 56', 0-4 Radziemski 84'.
¯ó³te kartki: J. Gilewski.
Sêdziowa³: Mateusz Rozmus.
Widzów: 300.

SUDETY: M. Gilewski - B. Szczêsny (75' Tyszkowski), Taran, P. Szczêsny (50' Cichoñ), J. Gilewski (85' Romanowski), Zió³kowski, Andruchów, Ha³da¶, Kurianowicz (80' Rymer), Mocka³o, Kurek (55' Chlabicz).
AKS: S³owik - Sobczak, Sadowski, Sabat (73' Lewandowski), Morawski, Kokoszka, Durajczyk, Chrapek, Skrypak, Radziemski, Grosiak (85' Szerszeñ).